O nás

Veterány mě provázejí už od dětství. Jako malý jsem se však na veterány pouze díval a plánoval, jak bych s veterány cestoval a užíval si. Když jsem později začal tvořit svou sbírku, stál jsem před otázkou, kde svá retro auta zaparkovat.

A protože jsem nenašel vhodné parkoviště, rozhodl jsem se vytvořit oldtimer parking sám. Chtěl jsem udělat něco více než jen velký parkovací dům pro veterány. Chtěl jsem místo, jež by bylo v souladu s noblesou, kterou v sobě veteráni mají (a teď mluvím neskromně nejen o vozech, ale myslím tak trochu i na nás veteránisty) a zároveň bylo funkční a dobře sloužilo.

Koupil jsem starou sýpku v obci Liblice u Mělníka, zrekonstruoval ji a přeměnil na velkou garáž pro autoveterány. Vybavil jsem jí vším, co jsem si jako majitel veterána sám představoval jako to nejlepší pro oldtimer parking. Záleží mi především na bezpečnosti a optimálním – celoročně stálém – klimatu, aby vozy netrpěly vlhkostí nebo kolísáním teplot. 

Celkem zde může zaparkovat 18 vozů ve dvou podlažích. Volná místa v mém „hotelu pro veterány“ jsou k dispozici i vám. Budete se svým autoveteránem v dobré společnosti a „mezi svými“ – mezi lidmi, kteří mají k historickým autům vztah, obdivují je, pečují o ně a jednou za čas se jdou s radostí projet.

Příběh budování garáže pro veterány i tipy na výlety v okolí najdete v článku na mém blogu, kde píšu i o mých dalších zkušenostech s veterány.

Petr Burcal, zakladatel Oldtimer Parking Liblice u Mělníka

Parkování veteránů - Oldtimer parking